UX/UI a 2D grafika pro hry

#brand | #herní UX/UI | #typografie  | #prototypy | #logotvorba | #ikonografie

Naučíš se vytvářet 2D grafiku pro hry tak, aby byla nejen krásná a zajímavá, ale také funkční, jasně čitelná a vše k sobě pasovalo. Projdeme si tvorbu uživatelského rozhraní a všeho, co za tím stojí, tedy tzv. user experience. Ukážeme si, jak navrhnout hře vizuální identitu, tedy logo a celkový styl, včetně typografie a grafických materiálů pro propagaci.
Vše si hned ozkoušíš v tvém oblíbeném 2D editoru nebo v online nástrojích pro tvorbu UX/UI.
 • 9.1. 2023
  4 volná místa
 • 8 týdnů  (8 lekcí)
 • Level 1
 • 10 800 Kč
  případně 3x 3 600 Kč
  cena vč. DPH
Write your awesome label here.

Funkční grafika ve hrách

Na hromadě příkladů Ti vysvětlíme, jak začít. Naučíme Tě analyzovat a navrhovat herní grafiku tak, aby byla jasná, čitelná a hráč hned věděl, co je co.

Herní UX

Dozvíš se, jak vytvářet herní rozhraní, které hráči bude hru usnadňovat a ne mu ji ztěžovat. Naučíš se efektivně navrhovat a prototypovat všechna ta menu, inventáře a ukazatele na mapě.

Typografie

V této lekci se budeme soustředit na problematiku typografie. Probereme písma a jejich výběr, rozdělení/typologii, pravidla a doporučení, ale i například nástrahy lokalizace, na které je potřeba při návrhu myslet.

Jak funguje herní grafika

Na hromadě příkladů Ti vysvětlíme, jak začít. Naučíme Tě analyzovat a navrhovat herní grafiku tak, aby byla jasná, čitelná a hráč hned věděl, co je co.

Design postav a prostředí

Jak se od sebe liší design postav a prostředí? Jsou to dva hodně samostatné obory - my Ti ukážeme jak navrhnout postavy, které budou hráči milovat a prostředí, ve kterém budou chtít zůstat navždy.

Herní UX/UI 

Dozvíš se, jak vytvářet herní rozhraní, které hráči bude hru usnadňovat a ne mu ji ztěžovat. Naučíš se efektivně navrhovat a prototypovat všechna ta menu, inventáře a ukazatele na mapě.

Grafický design pro hry

Grafický design není ilustrace. Jak mají být rozloženy prvky na obrazovce, jak pracovat s textem, jaké fonty vybrat pro jaký typ hry? Je to ta méně nápadná, ale o to důležitější část herní grafiky. 

Ikonografie

Projdeme spolu různé styly a přístupy k herní ikonografii a také její zásady a úskalí. Vysvětlíme si, proč může jeden symbol mít různé významy a jak s tím zacházet.

Vizuální identita hry

Hra, která nevystupuje z davu a nemá jasnou identitu je odsouzena zapadnout. My Tě naučíme, jak vytvořit logo a kompletní vizuální identitu tak, aby Tvá hra vynikla!

Staň se také herním profíkem!

2D herní grafika

Jak kurz probíhá?

Tento kurz je koncipován jako čistě online výuka pro malou skupinu studentů (max. 15 v jedné třídě), jejímž pilířem jsou živě streamované přednášky (jedna dvouhodinovka týdně) našich lektorů s prostorem pro individuální konzultace a s důrazem na úplné pochopení látky každým ze studentů.

Dále jsou studentům k dispozici skripta a připravené materiály potřebné k práci na úkolech. Zásadní výhodou studia v malé skupině je diskuzní platforma pro konzultace s ostatními studenty i s lektory.

Zadané úkoly jsou k samostatné i ke skupinové práci, stejně, jako je tomu v praxi herního vývoje. Neznámkujeme.

  Kapacita kurzu

Kapacita kurzu je 15 účastníků a minimální počet pro spuštění je 10. V případě nedostatku zájemců bude start kurzu posunut. Jestliže ti nový termín nebude časově vyhovovat, vrátíme ti peníze nebo nabídneme další termín kurzu.

  Co pro kurz potřebuji?

 • Potřebuješ počítač s mikrofonem, kamerou a internetové připojení. Bez toho to nepůjde.


 • Dále libovolný grafický editor (Photoshop, Gimp, atp.), ve kterém umíš pracovat. Bude se hodit i Unreal Engine a nějaké další online tooly zdarma, které ti ukážeme.

 • Zásadní je pokročilá práce na PC a internetu. Musíš umět nainstalovat program, být schopen/schopna zorientovat se v prostředí nové internetové služby a prozkoumat její funkce. Ve skutečnosti se budeš muset naučit použít nové služby jako je Adobe XD, Discord, Zoom či Google drive. 


Pokud máš nějaké dotazy, kontaktuj nás a my ti rádi poradíme.

Týdenní harmonogram

Kurz obsahuje celkem 8 lekcí, jejich struktura je popsána napravo. Každá lekce trvá týden a začíná v pondělí.
Studenti pracují na týdenních projektech, které postupně dají dohromady závěrečný projekt. Ten je koncipován jako položka do portfolia studenta a má mu pomoci v případném pracovním pohovoru.
Studenti mají přístup na Discord server GameDevHubu, kde mohou společně řešit problémy a konzultovat s lektorem formou chatu.
Každá z 8 týdenních lekcí má následující strukturu:

 • Pondělí 18:00 - online živé video konzultace celé skupiny, kde mohou studenti s lektorem i mezi sebou probírat průběžné výsledky své práce na týdenních úkolech a závěrečných projektech. Na každého je rezervováno dost času. (60 min)

 • Pondělí 19:00 - večerní živá video lekce s lektorem - probrání obsahu lekce a aktuálního projektu. Prostor na dotazy. (120 min)

Co říkají o tomto kurzu absolventi?

Kurz od GameDevHubu je super úvod do problematik v oblasti 2d grafiky, na které v herním vývoji běžně narazíte.
Skvělý pro začátečníky a hodí se i zkušenějším grafikům a kreslířům. 
- JAn "jaczk" zmeškal
Kurz bych doporučila všemi deseti, rozhodně nejlépe investované peníze. Oba lektoři jsou naprosto skvělí a hltám každé jejich slovo.
A jako bonus dostanete partu lidí, která má podobné zájmy a ve které se budete cítit jako mezi svými! :) 
- Lucie
Kurz 2D herní grafiky doporučuju všem, všemi deseti.
Díky za čas Kuby i Yuffie. Jsou to profíci každým úhlem pohledu a navíc moc milí lidé. 

Naprostá pecka!!
- Petra Trčková

  Kdo učí 2D herní grafiku?

COURSE DESIGNÉR / LEKTOR

Kuba Špiřík

Kuba Špiřík do nedávna pracoval pro Bohemia Interactive a nyní pomáhá rozbíhat brněnské studio Ashborne Games. Věnuje se 2D grafice, hlavně UI a pro GameDevHub připravuje kurz 2D grafiky ve hrách. V Brně také aktivně tmelí komunitu herních vývojářů a nadšenců jako mozek akce Gamer Pie.

Staň se také
herním profíkem!

Často kladené dotazy

Dá se kurz stíhat při práci?

Všechny naše kurzy koncipujeme tak, aby bylo možné je stíhat vedle průměrně náročného zaměstnání nebo studia střední/vysoké školy. Úkoly zadávané k domácímu vypracování nejsou povinné a neměly by zabrat více než 1-2 večery.

V kolik hodin začínají lekce?

Živé online lekce začínají cca mezi 18-19h a trvají obvykle kolem 2 hodin. Dají se tedy stihnout po příchodu z většiny prací i škol. Zbytek komunikace s lektorem i spolužáky probíhá online přes Discord nebo email.

Zaručíte mi, že získám práci v oboru?

Nezaručíme. Získáš však nejen potřebné znalosti pro nástup na juniorskou pozici do herního studia, ale také kontakty na lidi přímo z oboru. O herní vývojáře je aktuálně na českém trhu velký zájem, takže kdokoli šikovný a pracovitý má velkou šanci se uplatnit.

Budou k dispozici záznamy z lekcí?

Všechny živé lekce jsou nahrávány a studenti je mají k dispozici i po skončení kurzu, stejně tak jako ostatní výukové materiály.

Výpis jednotlivých lekcí:

Staň se také herním profíkem!

Nesedlo? Zkusíme najít jiný kurz?

\Learnworlds\Codeneurons\Pages\ZoneRenderers\CourseCards
 
Created with