3D herní grafika

Write your awesome label here.

  Co pro kurz potřebuji?

Potřebuješ počítač s mikrofonem, kamerou a internetové připojení - bez toho to nepůjde.  
Pokročilá práce na PC. Musíš umět nainstalovat program, umět se zorientovat v komplexním editoru jako je 3ds Max, pracovat se soubory, vytvořit si účet ve webové službě nebo se naučit během týdne použít tři nové služby jako je GitLab, Discord, Zoom či Google drive.
Potřebuješ mít nainstalován software 3ds Max, Zbrush, Substance Painter, Unreal Engine, Discord, Zoom a webový prohlížeč. Některé programy jsou zdarma, jiné lze bezplatně vyzkoušet a další je možné získat zdarma jako student. Pokud licence nemáš, pomůžeme ti s jejich získáním nebo ti zapůjčíme naše licence, kurz ale bude o něco dražší.
Pokud máš nějaké dotazy, kontaktuj nás, rádi ti poradíme.
Popis kurzu
V kurzu se naučíš, jak pracovat se základními nástroji pro tvorbu 3D grafiky - 3ds Max a Zbrush. Vyzkoušíš si nástroj pro tvorbu textur Substance Painter. Tebou vytvořený model tě navíc naučíme importovat do Unreal Engine, nasvítit ho, zoptimalizovat a rozanimovat. Vše si prakticky procvičíš jak s lektorem, tak v klidu doma.

Výsledkem kurzu bude figurka zasazená do prostředí, která bude rozanimoavná v Unreal Engine. Naučíš se jak modelovat postavy, prostředí i předměty. Projdeš si vším, ale je na tobě, na kterou oblast se zaměříš a vynikneš v ní - třeba v animaci. Výsledek pak můžeš zařadit do svého portfolia.

Týdenní harmonogram

Kurz obsahuje celkem 12 lekcí, jejich struktura je popsána napravo. Každá lekce trvá týden a začíná v neděli.
Každý týden studenti pracují na malém projektech, které postupně dají dohromady závěrečný projekt, který je koncipován jako položka do portfolia studenta a má mu pomoci v případném pracovním pohovoru. 
Každá z 12 týdenních lekcí má následující strukturu:

 • Neděle - zveřejnění tématu lekce, podkladů ke studiu a týdenního projektu.
 • Pondělí - večerní živá video lekce s lektorem - probrání obsahu lekce a projektu. Prostor na dotazy.
 • Středa - online živé video konzultace celé skupiny. Na každého je rezervováno dost času.
 • Pátek - odevzdání týdenního projektu studentů.
 • Sobota, neděle - studenti vzájemně hodnotí své týdenní projekty.
Studenti pracují na týdenním projektu, mají přístup na Discord server GameDevHubu, kde mohou společně řešit problémy a konzultovat s lektorem formou chatu.

Co se v kurzu naučíš?

Během kurzu si s pomocí přednášek, online materiálů, praktické práce na projektech a komunikace s mentorem i ostatními studenty osvojíš následující dovednosti.

3D Studio Max

Klasický nástroj herního průmyslu, používaný na produkci 3D modelů ve velkém množství her, které znáš. Naučíš se v něm vytvořit 3D model, optimalizovat ho pro herní engine. Projedeme si také rozdíly mezi hi-poly a low poly modelováním.

Tvorba textur

Naučíme tě pracovat v Substance Painter, ve kterém dostávají holé modely barvy a povrch. Zjistíš, co je to unwraping, tedy příprava modelu pro tvorbu textur, jejich zápékání a vrstvení.

Unreal Engine pro 3D grafika

Vysvětlíme ti základy práce s nejpoužívanějším engine současnosti, jak pro něj optimalizovat modely, jak je importovat, nasvítit a vytvořit pro ně materiály.

Tvorba různých modelů

Vytvoříš si živou postavu, prostředí, ve kterém se pohybuje a pokud budeš chtít, tak i stroj nebo předmět. Zkusíš si vše, ale na co se budeš soustředit je jen na tobě.

3D Animace

Naučíš se, jak připravit model pro 3D animaci, tedy rigging a skinning. Animaci spolu s modelem pak zapojíš do Unreal Engine.

ZBrush pro digitální sochařství

ZBrush je software pro produkci 3D modelů s velmi odlišným přístupem, než 3D Studio Max - dá říct, že digitálně simuluje proces sochařství. Naučíš se, jak v něm vytvářet postavy jako živé. 

Termíny kurzů

otevřené přihlášky
26.4. - 12.6. 2021
kurz je již obsazen
Nadcházející
Termín upřesníme
NADCHÁZEJÍCÍ
Termín upřesníme
NADCHÁZEJÍCÍ
Termín upřesníme
Přihlášením do kurzu se hlásíš vždy do nejbližšího termínu. Pokud se chceš přihlásit do následujících, dej nám vědět.
Minimální počet účastníků je 9 lidí. V případě nedostatku zájemců bude start kurzu posunut.
V případě, že ti to pak nebude časově vyhovovat, vrátíme ti peníze nebo nabídneme další termín kurzu.
herní GRAFIKA

Jak kurz probíhá?

Kurz je koncipován jako čistě online výuka pro skupinu 12 studentů. Pilířem jsou živě streamované přednášky v rozsahu dvou hodin týdně a prostor pro individuální i skupinové konzultace během týdne. V průběhu lekce je zadán týdenní projekt, který studenti vypracují a prakticky si tak látku osvojí. Týdenní projekty představují jednotlivé kroky k závěrečnému projektu, kterým je animovaný 3D model v Unreal Engine - položka do portfolia. Ten hodnotí ostatní studenti - lektor je zde hlavně koučem. Neznámkujeme. Klademe důraz na aktivní práci studentů, sdílení znalostí a peer learning. K tomu slouží náš Discord server, kde mají studenti k dispozici materiály, sdílené zápisky, a který slouží jako prostor pro konzultaci s lektorem.  
Formát

Online živý kurz
s certifikátem

Objem učiva

12 lekcí,
12 projektů

Živá výuka

2h výuky týdně

Konzultace

Živě s ostatními,
i individuálně 

Kontakt s profíkem

50+ hodin s lektorem

Cena za kurz

9 800 Kč

11 800 Kč

course designer / lektor

Lukáš Medek

Lukáš Medek se v herním průmyslu pohybuje více než 14 let primárně jako 3D grafik a herní designér. Vystudoval Fakultu výtvarných umění v Brně a od roku 2006 tvoří spolu s Janem Kavanem kreativní duo CBE software. Na kontě má již více než 8 vydaných her a nedávno vydal psychologický horor z českých lesů Someday You'll Return. Mimo jiné se také věnuje tvorbě videí a animací do divadelních her a multimediálních představení, výuce a přednáškám o herní grafice a designu a mentoringu začínajících vývojářů.
Patrick Jones - Course author
Vstupenka do herního studia

Certifikát absolventa

Po úspěšném absolvování tohoto kurzu od nás obdržíš unikátní certifikát. Také se ti tím odemkne možnost zapsat se na navazující kurzy.
 • Herní studia už se na tebe těší

  Česká herní studia i několik zahraničních o našem projektu vědí a nemohou se dočkat nových kolegů, které nebudou muset učit vše od píky. Náš certifikát je TOP položka pro tvůj životopis.
  • Můžeš získat osobní doporučení kapacit z oboru
  • Budeš vědět, jak to v herním studiu chodí
  • Skripta a učební materiály ti zůstanou k dispozici a budeš se k nim moci vracet
  • Naučíš se týmové práci na projektu
  • Budeš vědět, co dělat, když se zasekneš a nevíš si rady
 • Vydej se vlastní cestou 

  Pokud bys raději tvořil vlastní projekt, získáš u nás nejen
  know-how, ale také mnoho cenných profesních kontaktů.
  A možná dokonce nadchneš pro svůj nápad i ostatní studenty.

Nesedlo? Zkusíme najít jiný kurz?

 
Created with