2D herní grafika

Write your awesome label here.

  Co pro kurz potřebuji

Potřebuješ počítač s mikrofonem, kamerou a internetové připojení - bez toho to nepůjde. Dále libovolný grafický editor (Photoshop, Gimp, atp.), ve kterém umíš pracovat. Bude se hodit i Unreal Engine a nějaké další online tooly zdarma, které vám ukážeme.
Zásadní je pokročilá práce na PC a internetu. Musíš umět nainstalovat program, být schopen/schopna zorientovat se v prostředí nové internetové služby a prozkoumat její funkce. Ve skutečnosti se budeš muset naučit použít nové služby jako je Adobe XD, Discord, Zoom či Google drive. 
Pokud si nejsi jist/á, kontaktuj nás, rádi ti poradíme.
Popis kurzu
Naučíš se vytvářet 2D grafiku pro hry tak, aby byla nejen krásná a zajímavá, ale také funkční, jasně čitelná a vše k sobě pasovalo. Ukážeme Ti, jak vytvářet herní prostředí. Vysvětlíme Ti jak navrhnout hře vizuální identitu, tedy logo a celkový styl, včetně typografie a grafických materiálů pro propagaci. Popíšeme si základy tvorby uživatelského rozhraní a všeho, co za tím stojí, tedy tzv. user experience. Nastíníme Ti možnosti tvorby animací ve hrách. Vše si hned ozkoušíš v Tvém oblíbeném 2D editoru nebo v online nástrojích pro tvorbu UX/UI.

2D grafik může dělat i 3D hru. Velká spousta informací z kurzu je volně přenositelné i do 3D her. Nevěříš? Zeptej se Kuby Špiříka na Vigor, Commanche nebo DayZ! 

Seznámíš se spoustou zajímavých lidí, které taky zajímá herní vývoj - lektory a studenty GameDevHubu. 

Týdenní harmonogram

Kurz obsahuje celkem 12 lekcí, jejich struktura je popsána napravo. Každá lekce trvá týden a začíná v neděli.
Každý týden studenti pracují na malých projektech, které postupně dají dohromady závěrečný projekt. Ten je koncipován jako položka do portfolia studenta a má mu pomoci v případném pracovním pohovoru. 
Každá z 12 týdenních lekcí má následující strukturu:

 • Neděle - zveřejnění tématu lekce, podkladů ke studiu a týdenního projektu.
 • Pondělí - večerní živá video lekce s lektorem - probrání obsahu lekce a projektu. Prostor na dotazy.
 • Čtvrtek - online živé video konzultace celé skupiny. Na každého je rezervováno dost času.
 • Sobota - odevzdání týdenního projektu studentů.
 • Neděle - studenti vzájemně hodnotí své týdenní projekty.
Studenti pracují na týdenním projektu, mají přístup na Discord server GameDevHubu, kde mohou společně řešit problémy a konzultovat s lektorem formou chatu.

Co se v kurzu naučíš?

Během kurzu si s pomocí přednášek, online materiálů, praktické práce na projektech a komunikace s mentorem i ostatními studenty osvojíš následující dovednosti.

Jak funguje herní grafika

Na hromadě příkladů Ti vysvětlíme, jak začít. Naučíme Tě analyzovat a navrhovat herní grafiku tak, aby byla jasná, čitelná a hráč hned věděl, co je co.

Design postav a prostředí

Jak se od sebe liší design postav a prostředí? Jsou to dva hodně samostatné obory - my Ti ukážeme jak navrhnout postavy, které budou hráči milovat a prostředí, ve kterém budou chtít zůstat navždy.

Herní UX/UI 

Dozvíš se, jak vytvářet herní rozhraní, které hráči bude hru usnadňovat a ne mu ji ztěžovat. Naučísš se efektivně navrhovat a protoypovat všechna ta menu, inventáře a ukazatele na mapě.

Typografie a grafický design

Grafický design není ilustrace. Jak mají být rozloženy prvky na obrazovce, jak pracovat s textem, jaké fonty vybrat pro jaký typ hry? Je to ta méně nápadná, ale o to důležitější část herní grafiky. 

Vizuální identita hry

Hra, která nevystupuje z davu a nemá jasnou identitu je odsouzena zapadnout. My tě naučíme, jak vytvořit logo a kompletní vizuální identitu tak, aby Tvá hra vynikla!

Základy animace

Animace jako taková je na kompletní kurz, takže Ti ukážeme jan základní postupy a nástroje. Dozvíš se, co nejlépe vyhovuje právě Tobě a získáš směr pro další studium.  

Termíny kurzů

OTEVŘENÉ PŘIHLÁŠKY
říjen 2021
K dispozici 12 míst
Nadcházející
Termín upřesníme
Leden 2022
NADCHÁZEJÍCÍ
Termín upřesníme
NADCHÁZEJÍCÍ
Termín upřesníme
Přihlášením do kurzu se hlásíš vždy do nejbližšího termínu. Pokud se chceš přihlásit do následujících, dej nám vědět.
Minimální počet účastníků je 8 lidí. V případě nedostatku zájemců bude start kurzu posunut.
V případě, že ti to pak nebude časově vyhovovat, vrátíme ti peníze nebo nabídneme další termín kurzu.
herní design

Jak kurz probíhá?

Tento kurz je koncipován jako čistě online výuka pro malou skupinu studentů (max. 12 v jedné třídě),  jejímž pilířem jsou živě streamované přednášky (jedna dvouhodinovka týdně) našich lektorů s prostorem pro individuální konzultace a s důrazem na úplné pochopení látky každým ze studentů. Dále jsou studentům k dispozici skripta a připravené materiály potřebné k práci na úkolech. Zásadní výhodou studia v malé skupině je diskuzní platforma pro konzultace s ostatními studenty i s lektory.
Zadané úkoly jsou k samostatné i ke skupinové práci, stejně, jako je tomu v praxi herního vývoje. Neznámkujeme.
Formát

Online kurz s herním profíkem

Kontakty

Získáš kontakty na lidi z oboru

Živá výuka

24 hodin
živé výuky

Konzultace

24 hodin konzultací 

Délka kurzu

12 týdnů
2 x 2h/týden

Cena za kurz

3 x 3 300 Kč
nebo 9 800 Kč

course designérka/Lektorka

Jana "Yuffie" Kilianová

Yuffie se profesionálně věnuje ilustraci od roku 2013. Hry ilustruje, branduje, dělá jim UI a na kontě má práci pro deskovkové superstars Czech Games Edition nebo cyber-security eso ANECT. Kromě toho ale například nakreslila komiks Františka Kotlety Hustej nářez, ilustruje učebnice a jako freelancer pomáhá s řadou dalších herních projektů. 
Patrick Jones - Course author
course designér / LEKTOR

Kuba Špiřík

Kuba Špiřík do nedávna pracoval pro Bohemia Interactive a nyní pomáhá rozbíhat brněnské studio Ashborne Games. Věnuje se 2D grafice, hlavně UI a pro GameDevHub připravuje kurz 2D grafiky ve hrách.

V Brně také aktivně tmelí komunitu herních vývojářů a nadšenců jako mozek akce Gamer Pie.
Patrick Jones - Course author
Vstupenka do herního studia

Certifikát absolventa

Po úspěšném absolvování tohoto kurzu od nás obdržíš unikátní certifikát. Také se ti tím odemkne možnost zapsat se na navazující kurzy.
 • Herní studia už se na tebe těší

  Česká herní studia i několik zahraničních o našem projektu vědí a nemohou se dočkat nových kolegů, které nebudou muset učit vše od píky. Náš certifikát je TOP položka pro tvůj životopis.
  • Můžeš získat osobní doporučení kapacit z oboru
  • Budeš vědět, jak to v herním studiu chodí
  • Skripta a učební materiály ti zůstanou k dispozici a budeš se k nim moci vracet
  • Naučíš se týmové práci na projektu
  • Budeš vědět, co dělat, když se zasekneš a nevíš si rady
 • Vydej se vlastní cestou 

  Pokud bys raději tvořil vlastní projekt, získáš u nás nejen
  know-how, ale také mnoho cenných profesních kontaktů.
  A možná dokonce nadchneš pro svůj nápad i ostatní studenty.

Nesedlo? Zkusíme najít jiný kurz?