2D herní grafika

#design | #ilustrace | #herní UX/UI | #typografie | #logotvorba | #animace

Naučíš se vytvářet 2D grafiku pro hry tak, aby byla nejen krásná a zajímavá, ale také funkční, jasně čitelná a vše k sobě pasovalo. Ukážeme ti, jak vytvářet herní prostředí. Vysvětlíme ti jak navrhnout hře vizuální identitu, tedy logo a celkový styl, včetně typografie a grafických materiálů pro propagaci. Popíšeme si základy tvorby uživatelského rozhraní a všeho, co za tím stojí, tedy tzv. user experience. Nastíníme ti možnosti tvorby animací ve hrách. Vše si hned ozkoušíš v tvém oblíbeném 2D editoru nebo v online nástrojích pro tvorbu UX/UI.
 • Únor 2022
  11 volných míst
  (termín 18.10. je vyprodaný)
 • 12 týdnů  (12 lekcí)
 • Level 1
 • 12 300 Kč
  případně 3x 4 100 Kč
Write your awesome label here.

Jak funguje herní grafika

Na hromadě příkladů Ti vysvětlíme, jak začít. Naučíme Tě analyzovat a navrhovat herní grafiku tak, aby byla jasná, čitelná a hráč hned věděl, co je co.

Design postav a prostředí

Jak se od sebe liší design postav a prostředí? Jsou to dva hodně samostatné obory - my Ti ukážeme jak navrhnout postavy, které budou hráči milovat a prostředí, ve kterém budou chtít zůstat navždy.

Herní UX/UI 

Dozvíš se, jak vytvářet herní rozhraní, které hráči bude hru usnadňovat a ne mu ji ztěžovat. Naučíš se efektivně navrhovat a prototypovat všechna ta menu, inventáře a ukazatele na mapě.

Jak funguje herní grafika

Na hromadě příkladů Ti vysvětlíme, jak začít. Naučíme Tě analyzovat a navrhovat herní grafiku tak, aby byla jasná, čitelná a hráč hned věděl, co je co.

Design postav a prostředí

Jak se od sebe liší design postav a prostředí? Jsou to dva hodně samostatné obory - my Ti ukážeme jak navrhnout postavy, které budou hráči milovat a prostředí, ve kterém budou chtít zůstat navždy.

Herní UX/UI 

Dozvíš se, jak vytvářet herní rozhraní, které hráči bude hru usnadňovat a ne mu ji ztěžovat. Naučíš se efektivně navrhovat a prototypovat všechna ta menu, inventáře a ukazatele na mapě.

Typografie a grafický design

Grafický design není ilustrace. Jak mají být rozloženy prvky na obrazovce, jak pracovat s textem, jaké fonty vybrat pro jaký typ hry? Je to ta méně nápadná, ale o to důležitější část herní grafiky. 

Vizuální identita hry

Hra, která nevystupuje z davu a nemá jasnou identitu je odsouzena zapadnout. My Tě naučíme, jak vytvořit logo a kompletní vizuální identitu tak, aby Tvá hra vynikla!

Základy animace

Animace jako taková je na kompletní kurz, takže Ti ukážeme jan základní postupy a nástroje. Dozvíš se, co nejlépe vyhovuje právě Tobě a získáš směr pro další studium.

Staň se také herním profíkem!

2D herní grafika

Jak kurz probíhá?

Tento kurz je koncipován jako čistě online výuka pro malou skupinu studentů (max. 12 v jedné třídě), jejímž pilířem jsou živě streamované přednášky (jedna dvouhodinovka týdně) našich lektorů s prostorem pro individuální konzultace a s důrazem na úplné pochopení látky každým ze studentů.

Dále jsou studentům k dispozici skripta a připravené materiály potřebné k práci na úkolech. Zásadní výhodou studia v malé skupině je diskuzní platforma pro konzultace s ostatními studenty i s lektory.

Zadané úkoly jsou k samostatné i ke skupinové práci, stejně, jako je tomu v praxi herního vývoje. Neznámkujeme.

  Kapacita kurzu

Kapacita kurzu je 12 účastníků a minimální počet pro spuštění je 8. V případě nedostatku zájemců bude start kurzu posunut. Jestliže ti nový termín nebude časově vyhovovat, vrátíme ti peníze nebo nabídneme další termín kurzu.

  Co pro kurz potřebuji?

 • Potřebuješ počítač s mikrofonem, kamerou a internetové připojení. Bez toho to nepůjde.


 • Dále libovolný grafický editor (Photoshop, Gimp, atp.), ve kterém umíš pracovat. Bude se hodit i Unreal Engine a nějaké další online tooly zdarma, které ti ukážeme.

 • Zásadní je pokročilá práce na PC a internetu. Musíš umět nainstalovat program, být schopen/schopna zorientovat se v prostředí nové internetové služby a prozkoumat její funkce. Ve skutečnosti se budeš muset naučit použít nové služby jako je Adobe XD, Discord, Zoom či Google drive. 


Pokud máš nějaké dotazy, kontaktuj nás a my ti rádi poradíme.

Týdenní harmonogram

Kurz obsahuje celkem 12 lekcí, jejich struktura je popsána napravo. Každá lekce trvá týden a začíná v neděli.

Studenti pracují na týdenních projektech, které postupně dají dohromady závěrečný projekt. Ten je koncipován jako položka do portfolia studenta a má mu pomoci v případném pracovním pohovoru.

Studenti mají přístup na Discord server GameDevHubu, kde mohou společně řešit problémy a konzultovat s lektorem formou chatu.
Každá z 12 týdenních lekcí má následující strukturu:

 • Neděle - zveřejnění tématu lekce, podkladů ke studiu a týdenního projektu.

 • Pondělí - večerní živá video lekce s lektorem - probrání obsahu lekce a projektu. Prostor na dotazy.

 • Čtvrtek - online živé video konzultace celé skupiny. Na každého je rezervováno dost času.

 • Sobota - odevzdání týdenního projektu studentů.

 • Neděle - studenti vzájemně hodnotí své týdenní projekty.

  Kdo učí 2D herní grafiku?

COURSE DESIGNÉRka / LEKTORka

Jana "Yuffie" Kilianová

Yuffie se profesionálně věnuje ilustraci od roku 2013. Hry ilustruje, branduje, dělá jim UI a na kontě má práci pro deskovkové superstars Czech Games Edition nebo cyber-security eso ANECT. Kromě toho ale například nakreslila komiks Františka Kotlety Hustej nářez, ilustruje učebnice a jako freelancer pomáhá s řadou dalších herních projektů. 
COURSE DESIGNÉR / LEKTOR

Kuba Špiřík

Kuba Špiřík do nedávna pracoval pro Bohemia Interactive a nyní pomáhá rozbíhat brněnské studio Ashborne Games. Věnuje se 2D grafice, hlavně UI a pro GameDevHub připravuje kurz 2D grafiky ve hrách. V Brně také aktivně tmelí komunitu herních vývojářů a nadšenců jako mozek akce Gamer Pie.

Staň se také
herním profíkem!

Často kladené dotazy

Dá se kurz stíhat při práci?

Všechny naše kurzy koncipujeme tak, aby bylo možné je stíhat vedle průměrně náročného zaměstnání nebo studia střední/vysoké školy. Úkoly zadávané k domácímu vypracování nejsou povinné a neměly by zabrat více než 1-2 večery.

V kolik hodin začínají lekce?

Živé online lekce začínají cca mezi 18-19h a trvají obvykle kolem 2 hodin. Dají se tedy stihnout po příchodu z většiny prací i škol. Zbytek komunikace s lektorem i spolužáky probíhá online přes Discord nebo email.

Zaručíte mi, že získám práci v oboru?

Nezaručíme. Získáš ale nejen potřebné znalosti pro nástup na juniorskou pozici do herního studia, ale také kontakty na lidi přímo z oboru. O herní vývojáře je aktuálně na českém trhu velký zájem, takže kdokoli šikovný a pracovitý má velkou šanci se uplatnit.

Budou k dispozici záznamy z lekcí?

Všechny živé lekce jsou nahrávány a studenti je mají k dispozici i po škončení kurzu, stejně tak jako ostatní výukové materiály.

Výpis jednotlivých lekcí:

Staň se také herním profíkem!

Nesedlo? Zkusíme najít jiný kurz?