Jsi herní profesionál?
Staň se lektorem herního vývoje!

Jsi herní profesionál? Staň se lektorem herního vývoje!

O náš vzdělávací projekt GameDevHub je nečekaně velký zájem a proto chceme náš tým rozšířit o další lektory.

Předáš své zkušenosti dál

V GameDevHubu nám jde především o to, aby se český herní průmysl rozrůstal a získával tudíž více příležitostí a podpory i pro stávající herní vývojáře a studia. K tomu je nezbytné přilákat do našeho odvětví nové lidi a naučit je dělat dobré hry. S láskou.

Nemusíš se hnout z domu

Naše výuka zatím probíhá kompletně online, tedy jak studenti, tak lektoři mohou sedět kdekoliv na světě, kde je ucházející internetové připojení. Důležité je být online v předem stanovený čas výuky a také průběžně odepisovat studentům na Discordu.

Dobře ti zaplatíme

Projekt GameDevHub není primárně cílený na velký výdělek - naše mise je přinášet informace a zkušenosti za cenu dostupnou všem. Díky našemu malému týmu a úspornému provozu si ale můžeme dovolit platit lektorům férové peníze za jejich čas.

Co je to GamedevHub

GameDevHub je online škola pro začínající herní vývojáře. Snažíme se zlepšit a zefektivnit systém vzdělávání v České Republice, abychom pomohli zacelit díru na pracovním trhu, kde podle údajů GDA vzniká každý rok zhruba 300 nových pracovních míst.

Poskytujeme úvodní kurzy pro širokou veřejnost v oblastech herního designu, 2D grafiky, 3D grafiky, herní scenáristiky a práce v enginech Unity a UE4. Připravujeme i další kurzy, program krátkých individuálních konzultací začínajících vývojářů, či letní školy pro děti i dospělé. Více o naší škole  

Proč sháníme lektory

Kurzy mají u studentů skvělou odezvu - absolventi si cení zejména kontakt z reálným prostředím herního vývoje a rady do dalšího profesního života.

V tuto chvíli máme přes 100 studentů, kteří kurz absolvovali nebo ho právě absolvují. Víme, že poptávka je obrovská, ale chybí nám lektoři. A to nám můžete pomoci napravit!

Jak kurzy vypadají

Výuka probíhá online na Zoomu nebo Discordu. V kurzu je 12 studentů a mají přímý kontakt s profesionálem z praxe. Kurz zpravidla trvá 12 týdnů.

Každý týden proběhne jedna 120. minutová online lekce a jedna 120. minutová online konzultace. Obojí probíhá ve večerních hodinách, aby šly kurzy studovat při práci/škole.

Lektoři jsou studentům k dispozici i během týdne na chatu na Discordu. V každé lekci studenti dostanou ke zpracování úkol, který jim pomáhá prakticky vyzkoušet látku. Navíc ve většině kurzů pracují na dlouhodobém úkolu, který si pak mohou dát do portfolia.

Mám na to?

Pracuješ v herním průmyslu? Děláš hry? Máš zkušenosti z praxe? Bavilo by tě předávat je dál? Tak na to máš. 

Mnoho lidí trpí impostor syndromem - pocitem, že nejsou tím správným člověkem na správném místě; pocitem, že existují jiní, lepší, povolanější, schopnější - a v herním vývoji to platí dvojnásob. 

Na to se vykašli. Naši studenti Tě nebudou zkoušet z toho, jestli jsi špičkový odborník. Naši studenti chtějí, aby jim skutečný herní vývojář udělal jasno v tom, co je pro ně důležité vědět a umět.

Co požadujeme

Především časovou investici v rozsahu 2-6 hodin týdně na jednu lekci. Učí se po večerech a to může být náročné. Hodiny začínají cca. v 18 nebo 19 hodin a trvají 120 minut. Pro stávající kurzy máme nachystané podklady a slidy, které si můžeš upravit a připravit se podle nich. Nové kurzy si připravíš sám s naší pomocí a samozřejmě to dostaneš zaplaceno. Případně můžeš i jen hostovat na jednu lekci!

Je potřeba také konzultovat studentské úkoly - podívat se na ně během konzultace nebo před ní, podle povahy kurzu a úkolu. Prostě se studentům věnovat a posouvat je správným směrem. Hlavní je chuť předávat dovednosti, znalosti a zkušenosti dál a pomáhat tím na svět mladým talentům! Důležitá je taky praxe - vydané hry nebo studia, ve kterých jsi pracoval/a. Čím známější, tím lepší.

Co nabízíme

Peníze. Víme, že času je málo a nechceme, abys na učení byl finančně bit. Pak také skvělý pocit z toho, že pomáháš začínajícím talentům zorientovat se v oboru. A to je droga, fakt - není lepší pocit, než vidět, že se z lamy stává schopný člověk, který ví, co chce a kam má jít. Ne všichni studenti jsou takoví, ale v každém kurzu je i pár opravdových schopných makačů a/nebo talentů. A ty o tom budeš vědět jako první.

A pak taky peníze.

Koho hledáme?

Zkušené herní designéry, 2D a 3D grafiky, animátory, scenáristy, programátory a scriptery, vývojáře specializované na herní enginy (Unity, Unreal Engine, CryEngine...), ale také specialisty na herní marketing a PR, produkci, zvuk, hudbu, herní právo, financování her a další součásti herního vývoje.
Pokud už nějakou dobu děláš hry, svojí disciplíně dobře rozumíš a bavilo by tě učit nováčky i pokročilé (a ukazovat jim krásy i nástrahy herního vývoje), napiš nám na [email protected]!

Koho už máme?

Podívej se, v jaké společnosti budeš mentorovat mladé talenty a posouvat českou herní scénu.
kdo umí, učí u nás

Přidej se k naší misi!

Představ se nám a pověz, co umíš a co bys rád/a naučil/a naše studenty.
Může to být disciplína, kterou již vyučujeme, ale i něco, na co kurz ještě nemáme, avšak měli bychom mít :)
(nebo napiš email na [email protected])
Created with